top of page

Yurt dışı gönderimleri için

STUBBLE

ASD 11. ambalaj tasarımı ulusal öğrenci yarışması sertifika ödülü, 2015.

Trouble in the bubble sloganıyla ortaya çıkan, kimilerine göre bir eğlence kimilerine göre ise bir külfat niteliği taşıyan traş olma eylemine mizahi bir dille yaklaşan traş sabunu.

Klasik traş sabunu ambalaj tasarımından farklı, hedef kitlesi hipster erkekler olan yenilikçi bir yaklaşım. Günümüz modası yoğun ve uzun sakallara traş olma ihtiyacı anında komik bir yardımcı.

Markanın ismi Stubble kelime anlamı olarak kirli sakal, tıraşı gelmiş sakal demektir. Ambalaj üzerinde kullanılan illüstrasyon klasik hipster erkek figüründen yola çıkılarak çizilmiştir. Traş olmanın keyifli bir aktivite olarak resmedildiği illüstrasyonda köpükler içinde gösterilen uzunca bir sakal ve etrafa saçılmış baloncuklar keyifli bir etki yaratmaktadır.

Hipster diye tabir ettiğimiz kişiler bohem yaşam tarzını ve giyinişini benimseyen, merkezdeki yaşamı ve kültürel klişeleri reddeden, özgün duruşu olan kişilerdir. Zevkleri çok seçkindir ve özenilen insanlardır. Stubble ise bu kişiler için traş olma eylemini özenilecek bir aktiviteye dönüştürecek olan gizli formüldür.

Ambalaj tasarımında çeşitli dokulu kağıtlar kullanılabileceği gibi gerekli durumda ambalajın iç yüzeyine selefon kaplanabilir.

sabun.jpg
IMG_4107.jpg
IMG_4108.jpg
Untitled-1.png
bottom of page