top of page

Yurt dışı gönderimleri için

MESELA

Şarap ambalaj ve etiket tasarımı, 2015.

Filmin yanında, müziğin yanında, dostların yanında, sohbetin yanında. Mesela, tüm bu sloganların başına gelip, bununla da kalmıyor, tüm keyifli anlarınızda sizinle olmaya geliyor. Kapadokya’nın yerel üretimi eşsiz şarabın lezzeti sizi alıyor, tıpkı oradaki gibi bir balonun içine koyuyor ve manzara sizi mest ederken içinize huzur doluyor.

Ambalaj tam da bir Kapadokya macerasından esinlenerek tasarlanmıştır. Ağza alınan bir yudumla sepeti şarap şişesinden bir balona binilip, peri bacaları üzerinde salınılır. Hedef kitle tüm bu maceranın içine dalmak isteyecek, yeniliklere açık, görselliğe önem veren, eğlenmesini bilen 18-35 yaş arası genç kesimdir.

Markanın ismi Mesela dillere pelesenk olmuş kullanımıyla sizi sadece ambalajın üzerindeki sloganlarla sınırlı bırakmıyor. Kendiniz de türetebilin, ona sahip olmak için bahaneler üretebilin diye her cümlenin başına, sonuna, ortasına getirebilin diye portatif bir anlam taşıyor.

Ambalaj tasarımı dışındaki sarma kağıdı ve içteki stickerlarıyla görsel bir bütünlük taşıyor. Bir dostunuza yemeğe giderken götürecekseniz şık bir hediye paketi, uzun bir yola götürecekseniz bir koruyucu, raflarda gördüğünüzde ilginizi çekecek bir renk cümbüşü ve alkollü içkilerin gazeteler ardına, siyah poşetler içine saklanmasına alternatif bir düşünce.

A3_pafta_fotoblok.jpg
EtiketVersiyon03.jpg

Şişe çevresi etiketi

Ön etiket

Arka etiket

Şişe mantarı üzeri etiketi

Şişe ambalaj kağıdı

20160620_200712 copy.jpg
bottom of page