top of page

Yurt dışı gönderimleri için

MAKADON

Macaron ambalaj tasarımı, 2014.

Her güne bir Makadon sloganıyla ortaya çıkan, sendromlu pazartesiyle hayatımıza girip, haftanın ortalarına doğru ruh hali değiştiren, haftanın sonuna gelindiğinde ise bambaşka bir hale bürünen 7 günlük masa üzeri pastanemiz.

Makaron, farklı aroma ve renkleriyle insanları büyüleyen, tadıyla mutlu eden, kalorisi az, küçük mutluluk bezeleri. Makadon ise bu lezzetten türetilmiş haftalık mutluluk kaynağımız.

Hedef kitlenin hem fit kalmayı önemseyen, hem de kendisini şımartmayı seven kadınlar olarak belirlendiği marka, konsept olarak kadın iç çamaşırı figüründen yola çıkılarak oluşturulmuştur. Kadının kendini özel ve önemli, adeta bir leydi gibi hissetmesi amaçlanarak marka ismi Leydi olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bu ünvanın günümüzde hanımefendi anlamında kibar bir hitap olarak kadınlar için kullanılıyor olması da göz önünde bulundurulmuştur.

Haftanın başını çeken ve bizi pek de mutlu etmeyen pazartesi adeta özensizce giyilmiş, renksiz bir iç çamaşırı gibidir. Haftanın ortalarına gelindikçe günlerimiz, buna bağlı olarak da iç çamaşırlarımız renklenir. Hafta sonunda seksi bir hale bürünüp, haftanın son günü ise bir boşvermişlik olarak kendini gösterir.

Makadon, çekmeceli bir yapıya sahip, askısından çekilmiş bir sütyen kopçasıyla gelen, her güne bir adet konseptiyle hazırlanmış, içinde 7 günü temsilen 7 adet farklı aromalarda makaron bulunan bir yapıya sahiptir. Malzeme olarak karton kullanılacağı gibi gerekli durumda iç yüzeye selefon da kaplanabilir.

yagmur-ilhan-makadon.jpg
3 2.jpg
2.jpg
bottom of page