top of page

Yurt dışı gönderimleri için

L'Épicerie

Baharat ambalaj tasarımı, 2014.

L‘épicerie, mutfağınıza kadar gelmiş baharatçınız ve ondan temin ettiğiniz taze baharatlarla yapacağınız, sizi harika yemeklerle buluşturan Fransız restaurantınız. Nefis kokusuyla beraber ayağınıza kadar gelmiş taze dağ kekiği.

Ambalajın tasarımında baharat satan bir Fransız dükkanı resmedilmiş, kekik sanki eski tip, erzak taşınan tekerlekli bir aracın içindeymiş hissi verilmek istenmiştir. İllüstrasyon ambalajın yan yüzeylerinde dekorlarla devam etmekte, arkaya gelindiğinde ise sanki dükkanın arkası bir restaurantmışcasına oturup kekikle çeşnilendirdiğimiz yemeğimizi yiyebilme düşüncesinden yola çıkılarak keyifli bir anlatım benimsenmektedir. Marka ismi tüm bu hikayenin bütününü oluşturur niteliktedir.

Hedef kitle, yemek yapmayı ve yemeyi seven, özellikle de yemeklerini baharatla tatlandırmadan yiyemeyen, doğal ve sağlıklı ürünlere ilgi duyan bir kesimi içine almaktadır. Ürünün aynı versiyonu farklı baharat türleri için de denenebilir. Farklı baharat çeşitlerinde ayırt edici olabilmesi açısından ürün ambalajının ön yüzüne kara tahta şeklinde bir sticker yapıştırılmış ve üzerine tebeşirle yazılmış hissi verilerek baharatın adı yazılmıştır.

IMG_4104.jpg
YarismaPafta2.jpg
IMG_4106.jpg
IMG_4105.jpg
bottom of page