top of page

Yurt dışı gönderimleri için

ADAM'S FACTORY

Cold brew kahve etiket tasarımı, 2014.

Adam’s Factory, tüm bu yeni nesil kahve çılgınlığı ve bağımlılığının içinde bir anda kendini gösteren, elinizden bırakamayacağınız yaz dostunuz ki şüphesiz kışın da onunla dostluğunu bitiremeyenler olacaktır.

Klasik, retro ve genellikle sade olarak tasarlanmış kahve ambalaj tasarımlarından farklı, hedef kitlesi her yaştan kahve severler ve bir şeyi ambalajı için satın almaya bayılanlar. Günümüz modası kahve çılğınlığına Adam’ın yorumu, Cold Brew kahvenin yapılış aşamalarını gösteren infografik vari illüstrasyonu ve canlı renkleriyle eklenmiş bir ürün.

Markanın ismi Adam’s Factory, markanın güvenilirliği açısından bu adı taşımaktadır. Adam çok yaygın olarak kullanılan bir erkek ismidir. İbranice’de yer, zemin,toprak ve yeryüzü anlamlarına gelmektedir. Çoğu dilde söylenişinin aynı olmasının yanında, birçok ülkede de soyadı olarak kullanılmaktadır. Adam evrensel ve güvenilirliği olan bir isimdir. Tıpkı Adam’ın Fabrikası gibi. Fabrika olarak adlandırılsa da burası Adam’ın kendi ürettiği kahve çekirdeklerinden üretimini yapmış olduğu çok çeşitli kahve türlerinin bir arada bulunduğu butik bir işletmedir.

‘Cold drip’ ya da ‘cold brew’ olarak adlandırılan soğuk demleme yöntemi son yıllarda tüm dünyada popülarite kazanmaktadır. 'Cold drip'te portatif demleme ekipmanı üç saniyede bir damlatma suretiyle yaklaşık 12 saatte kahveyi damıtır ve elde edilen kahve soğumaya bırakılır. Bu şekilde hazırlanan kahveler sindirime çok iyi gelir ve yaz aylarında harareti önler. Ambajın ön yüzünde bu demleme yöntemi neşeli bir illüstrasyonla gösterilmektedir. Ambalajın arka yüzünde ise nasıl tüketileceğinin, kaç saat damıtıldığının ve konsantre bir kahve olduğunun bilgileri verilmektedir.

YarismaPafta.jpg

Şişe çevresi etiketi

Şişe kapağı etiketi

Şişe boyun etiketi

20160620_201627 copy.jpg
bottom of page